تماس باما : 02165247966

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی

درمان ارتودنسی نامرئی که در اصطلاح دندان پزشکی به آن اینویزیلاین گفته می شود، برای بیمارانی که به زیبایی چهره و لبخند خود اهمیت می دهند، درمانی بسیار محبوب می باشد. ارتودنسی را می توان یک راهکار بسیار مناسب به منظور داشتن دندان های زیبا و مرتب دانست. ارتودنسی نامرئی یکی از متدهای درمانی محسوب می شود که می توان با استفاده از آن ناهنجاری های دندانی را برطرف کند.

چرا ارتودنسی نامرئی؟

ارتودنسی نامرئی بر خلاف سایر روش های درمانی ارتودنسی به هیچ نوع براکت و یا سیم ارتودنسی نیاز نخواهد داشت. ارتودنسی نامرئی از پلاک های شفاف و بی رنگی تهیه می گردد که بر اساس شرایط دهانی بیمار در طی یک تصویربرداری 3 بعدی ساخته و آماده می گردد.

روش درمانی ارتودنسی نامرئی که اصطلاحا به آن ارتودنسی ژله ای گفته می شود را می توان یک روش درمان مناسب ارتودنسی برای کودکان دانست. زیرا به طور کلی ناهنجاری های دندانی کودکان پیچیدگی ندارد و در صورتی که در زمان و سن مناسب به آن رسیدگی شود، خیلی زود برطرف خواهد شد. کودکان در این روش می توانند بدون ایجاد زخم و یا آسیب دیدگی دهانی، پلاک های مربوط به ارتودنسی نامرئی را در دهان قرار دهند و در هنگام خوردن، آشامیدن و نظافت دهان، آن را خارج کرده و سپس مجددا پلاک ارتودنسی نامرئی را برروی دندان ها قرار دهند.

علاوه بر کودکان، ارتودنسی نامرئی برای بزرگسالانی که به ناهنجاری های دهان و دندان مبتلا هستند و به دلیل قرار گرفتن سیم ها و براکت ها در دهان خود، از این درمان امتناع می ورزند، نیز مناسب می باشد. با روش ارتودنسی نامرئی می توانند بدون هیچ گونه نگرانی و هراسی به بهترین شکل، تعاملات اجتماعی خود را ادامه دهند و بی واهمه و با اعتماد به نفس به همه لبخند بزنند!

روش درمان ارتودنسی با استفاده از پلاک های ارتودنسی نامرئی به چه صورت است؟

همان گونه که گفته شد، پلاک های ارتودنسی نامرئی با استفاده از کامپیوتر و با تصویربرداری سه بعدی در لابراتوارهای مخصوص و منحصرا با توجه به وضعیت دندانی بیمار تهیه می گردد. هر کدام از این پلاک های ارتودنسی نامرئی برای مدت چند هفته در دهان بیمار قرار خواهد گرفت و بعد از اینکه فشار کنترل شده پلاک های ارتودنسی نامرئی، با نیروی خود وضعیت قرار گرفتن دندان ها را کمی تغییر داد، از پلاک های ارتودنسی نامرئی جدیدی (بسته به وضعیت جدید قرار گرفتن دندان ها) استفاده می گردد. این درمان، در نهایت هم دندان های زیبا و مرتب را برای بیمار به ارمغان می آورد.

طول درمان ارتودنسی نامرئی

به صورت معمول می توان گفت ارتودنسی نامرئی به بازه زمانی 9 الی 18 ماهه (با توجه به سنین مختلف) نیازمند می باشد و در این مدت دست کم 18 الی 30 نوع پلاک تغییر خواهد کرد. اگر چه که نمی توان این بازه زمانی و تعداد پلاک های ارتودنسی نامرئی را به صورت ثابت برای همه بیماران در نظر گرفت و شرایط درمان، بسته به وضعیت دهان و نامرتبی دندان هر بیماری، متفاوت خواهد بود.

توجه بسیار مهم : وفاداری بیمار به برنامه درمانی ارتودنسی نامرئی و توجه به تذکرات متخصص ارتودنسی معالج در حین درمان، می تواند روند درمان ارتودنسی نامرئی را به میزان چشمگیری سرعت ببخشد. به عنوان مثال افرادی که پلاک های ارتودنسی نامرئی را فقط در هنگام خوردن، آشامیدن و نظافت از دهان خارج کنند، زودتر از سایرین به نتیجه مطلوب دست پیدا خواهد کرد. در بهترین حالت، مطلوب است که دست کم 20 الی 22 ساعت پلاک های ارتودنسی نامرئی درون دهان بیمار قرار گیرند.

مزایای استفاده از پلاک های ارتودنسی نامرئی

  • عدم احساس درد در بیمار در طول درمان ارتودنسی نامرئی
  • عدم وجود سیم و براکت در دهان بیمار
  • عدم نیاز به ویزیت های پیاپی در ارتودنسی نامرئی
  • نظافت راحت تر و بهتر دندان های بیمار
  • حفظ میل و اشتهای بیمار و راحتی بیمار در زمان خوردن و آشامیدن
چه افرادی گزینه مناسبی برای درمان ارتودنسی نامرئی هستنند؟

ارتودنسی نامرئی برای افرادی که به ناهنجاری های شدید و پیچیده دهان و دندان مبتلا هستند، گزینه مناسبی نخواهد بود. درمان ارتودنسی نامرئی کراس بایت، اورجت و فواصل زیاد بین دندان ها را رفع نخواهد کرد؛ زیرا این ناهنجاری های دندانی و فکی، آنگونه نیستند که بتوان با استفاده از ارتودنسی نامرئی آن را درمان کرد. به صورت کلی  می توان گفت ارتودنسی نامرئی با نیروی کنترل شده خود، سبب حرکت دادن دندان ها در محل مناسب خود خواهند شد.

 

بیماران و مراجعه کنندگان گرامی و محترم، می توانند به منظور بهره مندی از بهترین و کاملترین خدمات دندانپزشکی در ارتباط با درمان ارتودنسی از بهترین متخصص  ارتودنسی در شهریار، بهترین متخصص ارتودنسی رباط کریم، بهترین متخخص ارتودنسی در اسلامشهر، بهترین متخصص ارتودنسی درغرب تهران، بهترین متخصص ارتودنسی در اندیشه، بهترین متخصص ارتودنسی در کرج، بهترین متخصص ارتودنسی در شهرقدس، بهترین متخصص ارتودنسی در پرند، به مطب تخصصی ارتودنسی دکتر امیرحسین خطیبی مراجعه بفرمایند.

دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت  بعد از طی نمودن و سپری نمودن دوره های تخصصی ارتودنسی، با کسب کردن مدرک بورد تخصصی ارتودنسی و همچنین دارای مدرک تخصصی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت، یکی از اعضای بسیار بنام و بسیار برجسته انجمن ارتودنتیست های ایران می باشند و به علم ارتودنسی کاملا مسلط می باشند. مطب تخصصی ارتودنسی در شهریار با دراختیار داشتن برترین و پیشرفته ترین و کاملترین تکنولوژِی ها و امکانات برتر دنیا و دانش نوین و برتر دندانپزشکی در زمینه درمان ارتودنسی و با در اختیار داشتن کادری بسیار دلسوز و مجرب، در طی ساعات 15 تا 20:30 روزهای زوج هفته، آماده ارائه تمام خدمات مشاوره و درمان به مراجعه کنندگان گرامی و محترم می باشد. منتظر حضور شما دوستان و مراجعه کنندگان عزیز در مطب تخصصی دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی در شهریار می باشیم.

در این مرکز درمانی با بهترین و به روزترین امکانات دندانپزشکی در زمینه دانش ارتودنسی در خدمت شما عزیزان هستیم.

به این محتوا امتیاز دهید