تماس باما : 02165247966

ارتودنسی کاربردی تر است یا لمینیت؟

0
0

برای درمان و رفع به هم ریختگی و بی نظمی میان دندان‌ها روش‌های درمانی زیادی وجود دارد که بسته به نوع عارضه و دلایل ایجاد آن، دندانپزشکان پیشنهاداتی را به افراد خواهند داد. همچنین، دیگر عارضه‌ها و مشکلات دندانی نیز هر کدام درمان‌های خود را دارند. سن فرد نیز در این حالت بسیار مهم است.
دو روش بسیار معمول که برای این بیماران تجویز می‌شود ارتودنسی و لمینیت است. این دو روش درمانی هر کدام برای مشکلات و عارضه‌های دهان و دندان تجویز می‌شوند و کارایی خود را دارند.
درمان ارتودنسی با هدف جا به جا کردن دندان‌هایی صورت می‌گیرد که به طور صحیح کنار یا روی هم قرار نمی‌گیرند یا بی‌نظم و نامرتب هستند. هدف ارتودنسی اصلاح مشکلات و ناهنجاری دهان و دندان است و می‌تواند سلامت آنها را نیز ارتقا بخشد. وقتی دندان‌ها نامرتب باشند، تمیز کردن آنها سخت‌تر است و احتمال پوسیدگی دندان‌ها و ابتلا به بیماری لثه افزایش می‌یابد.
با منظم و ردیف شدن دندان‌ها، فک‌ها و لب‌ها به روش درمان ارتودنسی، بسیاری از مشکلات جسمی هم برطرف می‌شوند و از بروز برخی ناراحتی‌ها هم پیشگیری خواهد شد. بی‌نظمی و اختلالات دندانی در واقع پوسیدگی دندان‌ها، بیماری‌های لثه، تخریب استخوان‌ها، ناراحتی‌های گوارشی، مشکلات گفتاری و گرفتاری‌های مربوط به جویدن، از دست دادن دندان‌ها، لب پر شدن دندان‌ها و دیگر آسیب‌ها را در پی خواهد داشت. به همین دلیل، بهتر است پیش از حاد شدن مشکل برای رفع آن اقدام شود.
برای افرادی که از رنگ دندان‌های خود راضی نیستند که ممکن است در اثر کشیدن سیگار، مصرف برخی مواد غذایی، نوشیدن زیاد قهوه و چای و ضرب دیدگی دندان یا عصب‌کشی ناقص ایجاد شده باشد، درمان لمینیت می‌تواند مناسب باشد. همچنین، این شیوه می‌‌تواند برای افرادی که فاصله بین دندان‌های آنها زیاد است یا با ارتودنسی کامل بسته شود نتایج مطلوبی داشته باشد. اگر لبه دندان بشکند یا اثر ترک خوردگی در آن مشاهده شود، لمينیت دندان به خوبی این نقص‌ها را جبران میکند

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.