تماس باما : 02165247966

الاینر چیست؟

0
0

سالیان سال است که واژه ارتودنسی به گوش می‌رسد. احتمالاً با شنیدن نام ارتودنسی یاد سیم‌ها و براکت های وصل شده به دندان‌ها می‌افتید. سیم‌هایی که در شروع درمان برای مدتی مهمان دندان‌های ارتودنسی شده خواهند بود. بسیاری از افراد که از ناهنجاری‌های دندانی رنج می‌برند، به علت عدم زیبایی این سیم‌ها، تصمیم می‌گیرند با مشکلات دندانی خود کنار بیایند و تمایلی به انجام ارتودنسی ندارند. به ویژه افرادی که مدام در جامعه حضور دارند و جلسات و قرارهای کاری متعددی دارند، از این کار سر باز می‌زنند.
از این رو با پیشرفت علم ارتودنسی دندان با شکل جدیدی روبرو شد که در آن از سیم ها و براکت های ارتودنسی استفاده نمی‌شود، به نام ارتودنسی نامرئی که توسط الاینر های ارتودنسی انجام می‌شود.

ارتودنسی توسط الاینر ها از روش‌هایی است که شیوه درمان ارتودنسی را متحول کرده است. افرادی که تمایلی به استفاده از سیم و براکت ندارند، می‌توانند از ارتودنسی بدون سیم استفاده نمایند. البته ناگفته نماند که ارتودنسی بدون سیم برای تمامی بیماران مناسب نیست و بستگي به طرح درمانی دارد که توسط متخصص ارتودنسی ارائه می‌شود.

در ارتودنسی توسط الاینر  از پلاستیک های خاص فشرده شده ای استفاده می‌شود.
برای اینکه بتوان در ارتودنسی بدون سیم به ایده ال ترین نتیجه رسید، به همکاری بیمار با ارتودنتیست نیاز خواهد بود. زیرا الاینر های نامرئی باید حداکثر 2 الی 3 ماه یک بار بسته به وضعیت جدید دندان‌ها عوض شوند. با این ساز و کار می‌توان تا پایان دوره درمان دندان‌ها را در موقعیت مناسبشان قرار داد.
هنگامی که الاینرهای شفاف روی دندان‌ها قرار می‌گیرند، نیروی ضعیفی روی همه دندان‌ها اعمال می‌شود که باعث تغییر شکل دندان‌ها و ثابت ماندن آن ها می‌شود. الاینرها برای هر شخصی متفاوت ساخته می‌شوند و برای ساخت آن نیاز به قالب گیری دندان‌ها خواهیم داشت. برای ساخت الاینرها از نرم‌افزارهای دیجیتالی و سه بعدی استفاده می‌شود.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.