تماس باما : 02165247966

دندان نیش بیرون زده و دندان نیش نهفته

0
0

دندان نیش به دلیل مکان خاصی که در قوس دندانی دارند، نقش بسیار مهمی در زیبایی صورت و لبخند افراد ایفا می کنند. دندان های نیش فضای پشت لب ها را پر می کند و فقدان آن ها باعث فرو رفتگی لب ها می شود و به همین دلیل فرد مسن تر به نظر می رسد. دندان های نیش هنگام لبخند، دو طرف لب شخص دیده می شوند و اگر شکل نا مناسبی داشته باشند به سرعت توجه مخاطب را به خود جلب می کنند. این موضوع می تواند اعتماد به نفس شخص را کاهش دهد و در ارتباطات اجتماعی او مشکلاتی ایجاد کند. بنابراین اصلاح نا هنجاری دندان نیش اهمیت ویژه ای دارد.
بنا به دلایل مختلف ممکن است دندان نیش در محل مناسب خود رشد نکند. گاهی ممکن است دندان نیش به سمت سقف دهان (کام) متمایل شود و به جای مکان طبیعی خود، کاملا خارج از قوس دندانی و در فضای کام رشد کند. گاهی هم ممکن است دندان نیش بیرون زده و از قوس دندانی به سمت جلو حرکت کند. در هر دو این موارد متخصص ارتودنسی می تواند با درمان ارتودنسی ناهنجاری دندان نیش را اصلاح کند و آن را در مکان طبیعی خودش قرار دهد.
به دلایل مختلفی ممکن است دندان نیش رشد نکند و درون لثه به صورت  نهفته باقی بماند. بسیاری از موارد دندان های نهفته علائم خاصی ندارند و مشکلی برای فرد ایجاد نمی کنند، حتی ممکن است فرد متوجه وجود دندان نیش نهفته در دهان خود نشود. اما در بسیاری موارد ممکن است دندان های نهفته برای رشد سایر دندان ها مشکلاتی ایجاد کنند که باید با مراجعه به ارتودنتیست نسبت به درمان آن ها اقدام کرد.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.