تماس باما : 02165247966

فاصله بین دندان ها چگونه ایجاد می شود و چه مشکلاتی به همراه دارد؟

0
0

به طور طبیعی بین دندان‌ها فاصله وجود دارد. اما این تناسب فاصله در بین دندان‌ها، در برخی افراد خیلی رعایت نشده است؛ مثلاً برخی دندان‌های به هم فشرده دارند و برخی فاصله بین دندان‌های آنها زیادتر از اندازه معمول است. اما بیشترین عارضه‌ای که دارند نازیبا کردن چهره و لبخند است. به ویژه که فواصل در میان دندان‌های فک بالا باشد. فاصله‌ها در اثر عوامل مختلفی ایجاد می‌شوند.
-وجود دندان غایب در دهان یکی از این دلایل است.
-ابتلا به بیماری‌های لثه که موجب تحلیل رفتن استخوان فکی می‌شود، از مهم‌ترین دلایل ایجاد فاصله است. در این بیماری دندان‌ها در نهایت لق می‌شوند و احتمال افتادن آنها وجود دارد.
-زبان زدن به دندا‌ن‌های قدامی فک بالا یکی دیگر از علل ایجاد فاصله بین دندان‌ها است.
-مکیدن انگشت نیز موجب فاصله دار شدن دندان‌های پیشین نیز خواهد شد.
-در صورتی که فرنوم بزرگ باشد بین دندان‌ها فاصله ایجاد می‌شود (فرنوم بافتی است که لثه و لب را به هم وصل می‌کند).
-فاصله افتادن بین دندان‌ها در زمان کودکی نیز به دلیل رشد و بزرگ شدن فک‌ها اتفاق می‌افتد. اما ممکن است به طور موقتی باشد.
-در موارد نادری نیز فاصله بین دندانی می‌تواند نشانه وجود یک بیماری خطرناک و وجود تومور باشد که با عمل جراحی قابل برداشت است.
فاصله بین دندان‌ها ممکن است سلامت لثه‌ها و بهداشت عمومی دهان و دندان را به خطر بیاندازد. در زمان غذا خوردن، ذرات غذا در فضای ایجاد شده بین دندان‌ها می‌رود، به این ترتیب این لثه است که غذاها را خرد می‌کند نه دندان.
همچنین در صورت درمان نشدن، این فواصل در طول زمان نیز بیشتر خواهند شد.
به همین دلایل، برای از میان برداشتن این فاصله‌ها باید اقدام شود. یکی از بهترین روش‌های درمانی برای این کار ارتودنسی است.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.