تماس باما : 02165247966

مزایا و معایب ارتودنسی متحرک کدامند؟

0
0

در ابتدا لازم به توضیح است که ارتودنسی ثابت و متحرک کاربردهای خاص خود را دارند و در تمام بیماران نمیتوان از آنها به جای یکدیگر استفاده کرد.

مزایای ارتودنسی متحرک
از بهترین مزیت‌های ارتودنسی متحرک، قابلیت خارج سازی دستگاه های ارتودنسی است. در این صورت بیمار می‌تواند هنگام غذا خوردن و مواقع ضروری، دستگاه های ارتودنسی را از دهان خویش خارج سازد و بعد از اتمام فرایند کار مجدداً آنها را در سر جای اصلی‌اش، قرار دهد.

از مزایای ارتودنسی متحرک، شستشوی راحت‌تر دندان‌ها است. برای شستشو کافی است دستگاه ارتودنسی متحرک را از دهان خود خارج کنید و دندان‌های خود را به طور معمول مسواک و نخ دندان بکشید.

از دیگر مزایای ارتودنسی متحرک، دوره کوتاه تر طول درمان است. با این که ارتودنسی متحرک پیچیدگی های ارتودنسی ثابت را ندارد اما دوره درمان کوتاه تری دارد. معمولاً شش ماه زمان برای رفع ناهنجاری‌های دندانی در این نوع ارتودنسی نیاز است.

معایب ارتودنسی متحرک
از آن جایی که بخش مهمی از نتیجه بخشی درمان بر عهده بیمار است، باید بیمار در ساعات مشخص دستگاه ارتودنسی را از دهانش خارج کند. اگر بیمار به درستی همکاری نکند، در روند درمان اختلال ایجاد خواهد شد. از این رو حتماً باید بیمار طبق دستور دندانپزشک، اقدام به خارج سازی ارتودنسی متحرک کند.

رعایت بهداشت دهان در همه انواع ارتودنسی‌ها مهم است. اگر بهداشت دهان به خوبی رعایت نشود، نه تنها بوی بدی در دهان باقی می‌ماند بلکه ممکن است فرد دچار بیماری لثه گردد. همچنین پوسیدگی دندان در این شرایط بیشتر می‌شود.

در ابتدا صحبت کردن با ارتودنسی متحرک کمی دشوار است. ممکن است از ازدیاد بزاق دهان کلافه شوید و همچنین درد زیادی در ناحیه دندان‌هایتان حس کنید. نگران نباشید همه این موارد طبیعی است و بعد از چند روز برطرف می‌شود.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.