تماس باما : 02165247966

نکات بهداشتی در استفاده از کش های ارتودنسی کدامند؟

0
0

افرادی که از کش ارتودنسی استفاده می کنند، باید قبول کنند که نگهداری از آن ها در حال حاضر بخشی از زندگی روزمره آنهاست، چرا که آنها باید در همه زمان به جز موقع صرف غذا نسبت به آن ها آگاه و حساس باشند.
این بخشی است که برای بعضی از بیماران یک مقدار خسته کننده می باشد.
در ابتدا ممکن است که قرار دادن آن ها در مسیر درست دشوار باشد، اما با گذشت زمان این امر روندی ساده تر به خود خواهد گرفت.
کش‌های ارتودنسی از لاتکس و یا مواد غیر لاتکسی تهیه می‌شوند. کش‌های جنس لاتکس رایج‌ترین شکل کش‌های ارتودنسی هستند اما از آنجایی که برخی افراد به لاتکس حساسیت دارند می‌توان از نوع غیر لاتکسی آن نیز استفاده کرد.
توجه داشته باشید کش های ارتودنسی هم اورینگ های ارتودنسی میباشد و هم کش های بین فکی، نحوه استفاده و تعویض آن توسط متخصص ارتودنسی آموزش داده می‌شود.
برای رعایت نکات بهداشتی اورینگ ها حتما از مسواک و دهانشویه های مناسب استفاده کنید.
اطراف اورینگ ها می‌تواند محل مناسبی برای تجمع پلاک ها باشد و حتما سعی کنید در زاویه های مختلف نسبت به مسواک زدن و تمیز کردن اورینگ ها اقدام کنید.
کش های بین فکی طبق نظر ارتودنتیست می‌بایست به موقع تعویض گردند به علت اینکه خاصیت کشسانی خود را از دست می‌دهند.
بیمارانی که از کش های بین فکی استفاده می‌کنند توجه داشته باشند که قبل از میل کردن وعده غذایی حتما کش های خود را از دهان خارج کنند و بعد از میل کردن حتما بعد از شستشوی دندان مجدد کش های بین فکی را استفاده کنند.
کش های بین فکی را که هربار از دهان، ما بین وعده های غذایی خارج میکنید حتما قبل از جایگذاری مجدد با آب شستشو دهید.
کش های بین فکی معمولا باعث طولانی تر شدن بسته بودن دهان بیمار می‌شود پس توجه به بهداشت عمومی دهان و دندان در دوران ارتودنسی حتی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.