تماس باما : 02165247966

چه شکلات هایی میتوان در طول درمان ارتودنسی استفاده کرد؟

0
0

هر نوع شکلات نرم، از یک قالب شکلات کوچک تا یک فنجان کره بادام زمینی، هنگامی که دارای بریس هستید،  مناسب و بی خطر هستند.
با این وجود مهم است که از استفاده قطعات بزرگ و سفت شکلات دوری کنید. اگر به دلایلی یک قطعه بزرگ شکلات به فرزند شما داده شود، می‌تواند برای کودک‌تان خطرناک باشد زیرا اگر آن را با دندان تکه تکه کند، می‌تواند به تجهیزات ارتودنسی او آسیب برساند. اگر شکلات منجمد باشد، باز هم بسیار سفت و گاز زدن آن سخت خواهد شد و در نتیجه می‌تواند مجددا دندان‌های شما را آسیب برسانند.
شکلات سفت:
آب نبات‌های سفت می‌توانند برای بریس‌ها هم خوب و هم بد باشند. به عنوان مثال، اگر شما در هیچ صورتی آب نبات‌های سخت را نمی‌جوید و یا آنها را گاز نمی‌زنید، احتمالا بسیار بی‌خطر خواهند بود. از سوی دیگر، اگر شما تنها  به مکیدن آب نبات تا زمانی که تمام شود ادامه می‌دهید، لازم نیست مصرف آب نبات برای شما محدود شود. البته، این امر می‌تواند قابل نظارت نباشد، بنابراین شما باید درک ‌کنید که چرا جویدن آب نبات‌های سفت برای شما مناسب نیست.
شکلات چسبنده:
با حذف آب نبات‌های سفت از دسترس کودکان، ممکن است به آب نبات‌های چسبنده روی بیاورند. متأسفانه آب نبات‌های چسبنده، برای افرادی که بریس دارند، کاملا غیرقابل استفاده هستند. آب نبات‌های چسبنده نه تنها به بریس‌‌ها می‌چسبند و تمیز کردن آنها را دشوار می‌کنند بلکه در واقع می‌توانند براکت‌ها را از روی دندان‌ها جدا کرده و سیم را خم کنند و به دندان‌ها و لثه‌های حساس  آسیب برسانند. اگر چه بیشتر این آب نبات‌ها نرم هستند، ولی باید مصرف آنها را در طول استفاده از بریس‌ها با احتیاط باشد، آب نبات‌های چسبنده برای افراد دارای بریس بدترین چیز است.
آب نبات‌های کوچک:
متاسفانه، اندازه کوچک این آب نبات‌ها، آنها را دشمن بریس کرده است. حتی اگر هر بار تنها یک قطعه از آن را بخورید، آب نبات می‌تواند زیر سیم قرار بگیرد و هنگامی که به چیزی گاز می‌زنید، براکت را بشکند.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.