تماس باما : 02165247966

مشاوره ارتودنسی

مشاوره ارتودنسی چرا مهم است ؟ و چه ویژگی های دارد

جدول عنوان ها

پیش از شروع تمامی خدمات درمانی، بیماران باید با پزشک مربوطه یک یا چند جلسه مشاوره داشته باشند. ارتودنسی؛ یکی از خدمات درمانی مهمی است که پیش از شروع آن نیاز به دریافت مشاوره خواهید داشت. میتوان گفت مشاوره ارتودنسی یکی از اساسی ترین مراحل پیش از شروع درمان می باشد. همانطور که میدانید؛ ارتودنسی یکی از روش های درمانی طولانی مدت در حوزه دندانپزشکی است. طولانی بودن این روند درمان، لزوم استفاده از مشاوره پیش از شروع آن را افزایش می دهد.

لازم به ذکر است که برخی دندانپزشکان به صورت رایگان مشاوره ارتودنسی را انجام می دهند. ادامه این مقاله به بررسی جوانب مختلف مشاوره ارتودنسی و روند دریافت مشاوره اختصاص یافته است.

مشاوره ارتودنسی چیست ؟

برای ایجاد تغییرات مختلف در دهان و دندان می بایست به متخصص ارتودنسی مراجعه کرد. متخصص ارتودنسی با استفاده از ابزار های مختلف و فشار آوردن به دندان ها تغییرات لازم برای فک و دهان را ایجاد میکند. دریافت مشاوره ارتودنسی حضوری و یا آنلاین پیش از شروع روند درمان، یک امر ضروری است. مشاوره ارتودنسی کمک میکند تا به درستی مسیر خود را برای شروع روند درمان انتخاب کنید.

در مشاوره ارتودنسی؛ بیمار و پزشک تغییرات مورد نیاز را بررسی کرده و بهترین روش ها را برای داشتن یک لبخند زیبا انتخاب میکنند. جهت انتخاب روش مناسب با کمترین ضرر و عوارض؛ ممکن است مشاوره ارتودنسی نیازمند برگزاری جلسات مختلف باشد.

برای مشاوره و درمان در واتس اپ با ما در ارتباط باشید 09199767767

لزوم استفاده از مشاوره ارتودنسی

ناهنجاری های مختلف در دهان و فک ؛ موجب می شود که افراد مختلف دنبال یک روش درمانی موثر و ماندگار برای درمان آنها باشند. ارتودنسی دندان یکی از این روش های موثر و ماندگار است ولی روند درمانی طولانی مدتی نیز دارد. طولانی بودن پروسه درمان ارتودنسی، موجب می شود که لزوم انجام آن توسط یک متخصص حرفه ای، افزایش یابد. لازم به ذکر است که سنین مختلف، روش های خاصی نیز برای ارتودنسی نیاز دارند. وجود روش های متنوع در این روند درمانی، بیمار و پزشک را ایجاب میکند که پیش از شروع درمان، تمامی جوانب آن را بررسی کنند. عواملی که در انتخاب بهترین روش برای ارتودنسی تاثیرگذار هستند؛ شامل نوع ناهنجاری های فک، مدل قرارگیری دندان ها، سن بیمار و غیره می باشند. بررسی این موارد و عوامل در جلسات مشاوره ارتودنسی انجام می شود.

مشاوره ارتودنسی شامل چه مراحلی است

مشاوره ارتودنسی شامل چه مراحلی است؟

همانطور که میدانید؛ مشاوره ارتودنسی یکی از پیش نیاز های مهم برای تاثیرگذاری، ماندگاری و رضایت بیمار از ارتودنسی می باشد. جهت شروع ارتودنسی؛ فرد بیمار ممکن است نیاز به اقدامات خاصی داشته باشد. کشیدن دندان، معاینه برای تشخیص بیماری های لثه و غیره از عناوینی هستند که در جلسات مشاوره ارتودنسی به آنها پرداخته می شود. مراحل و اقدامات مهم در مشاوره ارتودنسی به صورت کامل در ادامه این مقاله مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

مشاهده وضعیت بهداشت دهان و دندان بیمار

بررسی وضعیت بهداشت دهان و دندان بیمار، یکی از مهمترین مباحث در مشاوره ارتودنسی می باشد. دندان های بیمار اگر دارای جرم باشد باید پیش از شروع ارتودنسی کاملا از بین رفته و دندان ها تمیز و براق شوند. ارتودنسی یکی از روش های مختلف برای داشتن دندان ها و لبخندی زیبا است به همین دلیل تمیز نگه داشتن دندان ها، یکی از اساسی ترین اصول آن می باشد.

معاینه جهت تشخیص بیماری های لثه

بررسی و تشخیص بیماری های لثه نیز از مراحل مهم در مشاوره ارتودنسی به شمار می رود. اهمیت این مرحله به این دلیل است که گاهی پیشرفت بیماری های لثه، میتواند مانع اثربخشی درمان ارتودنسی شود. جهت تشخیص بیماری لثه برای مراجعین از عکس OPG  استفاده می شود. متخصص ارتودنسی در کرج با بررسی عکس OPG  بیمار، میتواند بیماری های لثه را تشخیص دهد.

کشیدن دندان ها در صورت لزوم

گاهی متخصص ارتودنسی تشخیص میدهد که برای داشتن نتایج بهتر باید دندانی را بکشند. برخی افراد ممکن است نسبت به کشیدن دندان سالم، احساس خوبی نداشته باشند ولی در صورت لزوم و برای داشتن نتایج بهتر باید این کار را انجام دهند. یک دندان میتواند موجب برهم خوردن نظم سایر دندان ها شود پس کشیدن آن می تواند بهترین راه حل باشد. متخصص ارتودنسی در جلسات مشاوره ارتودنسی با بررسی کامل؛ تصمیم میگیرد که بیمار نیازی به کشیدن دندان دارد یا خیر.

بررسی تمام نکات و جوانب در مشاوره ارتودنسی

درمان ارتودنسی به صورت کلی یک درمان طولانی مدت بوده و ممکن است این پروسه برای برخی بیماران تا چند سال نیز ادامه یابد. نوع روش ارتودنسی، نوع براکت ها، متحرک یا ثابت بودن و غیره علاوه بر تغییر مدت درمان، هزینه ( قیمت ارتودنسی در کرج ) آن را نیز تغییر می دهند. متخصص ارتودنسی در جلسات مشاوره ارتودنسی باید تمامی این نکات را به اطلاع بیمار برساند. فرد بیمار نیز با در نظر گرفتن شرایط خود و نکات مورد نظر، میتواند بهترین انتخاب را برای نوع روش درمانی خود داشته باشد.

مشاوره ارتودنسی در مراکز مختلف، ممکن است به صورت رایگان یا با دریافت حق مشاوره انجام شود. متخصص ارتودنسی در هر دو حالت می بایست بیمار را در جریان تمامی نکات مورد نیاز قرار دهد. سایر مواردی که پزشک موظف است به اطلاع بیمار برساند؛ مواردی شامل موارد زیر می باشند:

  • هزینه روش های مختلف درمان.
  • نحوه پوشش دهی بیمه.
  • نحوه تمیز کردن و نگهداری.
  • و غیره.
ارائه جدول زمانبندی در مشاوره ارتودنسی

ارائه جدول زمانبندی در مشاوره ارتودنسی

دندان پزشکان در جلسه مشاوره ارتودنسی یک جدول برای زمانبندی برای روند درمان تنظیم میکنند. جدول زمانبندی کمک میکند بیمار یک چشم انداز کلی از مدت زمان درمان خود داشته باشد و جهت انجام کارهای شخصی خود نیز برنامه ریزی کند. جدول زمانبندی معمولا متناسب با شرایط بیمار تنظیم می شود تا بهترین نتایج را به دنبال داشته باشد.

اغلب مراکز پیش از تصمیم قطعی بیمار به ارتودنسی؛ جلسه مشاوره ارتودنسی را برگزار می کنند. همانطور که گفته شد؛ جلسات مشاوره، بررسی تمامی جوانب و مشکلات ممکن در این زمینه را شامل میشود. مشکلات مختلفی که ممکن است روند درمان را مختل کنند در این جلسات شناخته شده و برطرف می شوند. امکان دریافت مشاوره ارتودنسی آنلاین نیز کار شما را در تصمیم گیری درست برای ترمیم، درمان و زیبا سازی دندان هایتان راحت تر میکند.

برای مشاوره و درمان در واتس اپ با ما در ارتباط باشید 09199767767

5/5 - (1 امتیاز)
برچسب ها
این ویزیت با ویزیت های دیگه فرق داره !

بازدید کنندگان گرامی کلینیک تخصصی دکتر خطیبی با بیش از 7 سال سابقه در این زمینه خدمات ارتودنسی در کرج را ارائه می دهد اگر شما به دنبال متخصص ارتودنسی در کرج هستید می توانید به روش های آنلاین یا تلفنی وقت ویزیت خود را رزرو نماید برای اطلاع در مورد قیمت ارتودنسی در کرج نیز کلیک کنید

مطلب را به اشتراک بگذارید
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها